Opatrunki i akcesoria
( ilość produktów: 86 )DrFit Lód w sprayu z mentolem
DrFit Suchy lód ekspresowy okład chłodzący
Tear-Light Tape Mueller elastyczny, rozciągliwy bandaż samoprzylepny typu coban czarny
Tear-Light Tape Mueller elastyczny, rozciągliwy bandaż samoprzylepny typu coban biały
Opatrunki i akcesoria
Czym jest tejping sztywny, sportowy?
Głównym zadaniem tapingu sztywnego jest zapobieganie kontuzjom. Taping Funkcjonalny ma też wspierać uszkodzone tkanki w powrocie do pełnej sprawności, dzięki zmniejszaniu napięcia mięśniowego. Aplikacja specjalnej, elastycznej taśmy w miejsca, które są narażone na kontuzje, stabilizuje je i chroni przed uszkodzeniem. Takie tejpy są odporne na rozciąganie, dzięki czemu usztywniają newralgiczne miejsca, ale nie zmniejszają zakresów ich ruchów.
Najczęściej z tapingu sztywnego korzystają sportowcy uprawiający dyscypliny, które wymagają dużego wysiłku i narażają na kontuzje ze względu na dynamiczny charakter, np. siatkówka, koszykówka czy lekkoatletyka. Odpowiednie taśmy do tejpingu sztywnego są dobierane przez fizjoterapeutów w zależności od potrzeb zawodnika. W naszym sklepie są dostępne taśmy o różnych szerokościach i właściwościach, np. MTape Mueller z tlenkiem cynku, dzięki czemu taśma posiada właściwości antybakteryjne i oczyszczające. Możesz również wybrać kolor, który najbardziej będzie pasował do twojego stroju lub nastroju: od czarnego jak węgiel, poprzez energetyczne czerwienie i pomarańcze, po nieco stonowane beże, zielenie, fiolety i szarości.
Warto zaopatrzyć się również w akcesoria, które mogą pomóc w wykonaniu prawidłowego tapingu. Bardzo pomocne mogą okazać się specjalne nożyczki, przecinaki czy noże do cięcia taśm, dzięki którym precyzyjnie dotniesz odpowiedni kawałek. Końcówki taśmy nie będą postrzępione, dzięki czemu tejping będzie dobrze utrzymywał się na skórze. Często stosowane są również gąbki pod taśmę, które chronią przed podrażnieniami skóry spowodowanymi naklejeniem tejpa. Gąbka świetnie sprawdzi się również jako podkład pod stabilizatory i ortezy. Ograniczy bezpośredni kontakt stabilizatora ze skórą i zapobiegnie jego przesuwaniu.
Czym się różni zwykły bandaż od kohezyjnego?
Bandaż kohezyjny jest świetną alternatywą dla zwykłego bandaża. Jego główną zaletą jest samoprzylepna struktura – bandaż kohezyjny przylepia się sam do siebie, dzięki czemu nie potrzebuje żadnych dodatkowych klamerek. Zmniejsza się również ryzyko rozwinięcia czy przesunięcia założonego opatrunku – elastyczna taśma kohezyjna świetnie utrzymuje się na swoim miejscu. Dzięki właściwościom idealnie przylega do ciała, dlatego często jest stosowany jako wsparcie uszkodzonych kończyn (np. 3M Coban)
Ten rodzaj bandaża jest również wykorzystywany w weterynarii – z powodzeniem stosuje się go do opatrywania zwierząt.
Okład ciepły czy zimny?
Jedną z najlepszych metod radzenia sobie z urazem jest zastosowanie odpowiedniego okładu. Który wybrać – ciepły czy zimny? Bardzo często zdarza się, że okłady, np. żelowe, można stosować zarówno w terapii ciepłem, jak i zimnem. Kiedy powinno się je stosować?
Okłady zimne są stosowane w przypadku np. skręceń czy stłuczeń, gdzie trzeba szybko zmniejszyć obrzęk. Najczęściej spotykane są okłady żelowe. Na rynku są również dostępne różnego rodzaju urządzenia do terapii zimnem. W naszym sklepie znajdziesz m. in. kamizelki na bark, pasy czy uniwersalne okłady. Są również dostępne zaawansowane sprzęty do użytku profesjonalnego np. system do kriokompresji czy regeneracji za pomocą zimna.
Terapia ciepłem może być rozwiązaniem przewlekłych problemów ze sztywnością czy bólem mięśni. Ciepło poprawia przepływ krwi, co sprzyja dotlenieniu mięśni, rozluźnia je i zmniejsza ból. Ciepłe okłady pomagają w walce z bólem np. menstruacyjnym, pleców czy zapaleniem stawów Tutaj również można wykorzystać woreczki żelowe, które najczęściej wystarczy włożyć do mikrofali lub do gorącej wody. Dla osób, które często walczą z bólem określonych partii ciała dobrym rozwiązaniem są urządzenia masująco-rozgrzewające, np. z serii Venom.
Rozwiń Zwiń