Darmowa dostawa od 200 zł!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

DrFit Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha, czyli jak wzmocnić mięśnie

2023-09-14
DrFit Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha, czyli jak wzmocnić mięśnie

Chcesz skutecznie wzmocnić mięśnie brzucha i poprawić swoją kondycję?

Wypróbuj ćwiczeń z użyciem kółka DrFit! DrFit Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha to niezawodny, przyrząd umożliwiający domowy trening wzmacniający górne partie ciała. Ćwiczenia z użyciem kółka są niezwykle skuteczne!

 

Spis treści:

1.Jakie ćwiczenia można wykonywać z wykorzystaniem kółka do ćwiczeń mięśni brzucha DrFit?

2.Technika i plan treningowy.

3.Korzyści ćwiczeń z użyciem kółka DrFit.

  1. Ćwiczenia z kółkiem DrFit wykonywane w odpowiedni sposób przynoszą znakomite efekty. Jednak wykonywane w nieprawidłowy sposób mogą przynieść wiele szkód. Przy wykonywaniu każdego ćwiczenia musimy zwracać szczególną uwagę na odcinek lędźwiowy, nie możemy go przeciążyć. Kolejnym błędem jest puszczenie mięśni brzucha i wykonanie hiperlordozy. Błędem jest także wyjście do przodu w odpowiedniej pozycji ale powrót za pomocą jedynie ruchu bioder. Nie pracują wtedy mięśnie brzucha. Miednica powinna być wychylona delikatnie do tyłu. Mięśnie brzucha muszą być ciągle aktywne.  

Najpopularniejsze ćwiczenia z kółkiem ab rollerem DrFit: Znajdujemy się w klęku, a biodra są nad kolanami. Kółko do ćwiczeń trzymamy dwiema rękami mniej więcej pod barkami, miednica musi znajdować się w neutralnej pozycji, mięśnie brzucha są napięte. Wykonujemy ruch kółkiem, tak by znalazło się przed nami, a biodra przesunęły się w przód. Pozycję trzymamy tak długo, jak jesteśmy w stanie utrzymać płaskie plecy w odcinku lędźwiowym. Następnie z tej pozycji wracamy do pozycji początkowej. Czynność powtarzamy kilka razy.

Natomiast do najtrudniejszych ćwiczeń z użyciem kółka zalicza się wyjazd kółkiem z pozycji stojącej. To ćwiczenie dla zaawansowanych osób, które ćwiczą już długi czas i mają bardzo dobrą świadomość swojego ciała i mięśni. Mięśnie muszą być odpowiednio wzmocnione, tak aby utrzymać całe ciało. To ćwiczenie polecane jest osobom ćwiczącym siłowo i mających odpowiednią stabilność i równowagę. Istnieją także różne inne ćwiczenia dla zaawansowanych. Można je modyfikować, pamiętając przy tym o podstawowych zasadach i utrzymaniu odpowiedniej techniki Na przykład urozmaicenie ćwiczenia dodając skręt w wyjazdach kółkiem wykonywanych na kolanach w szerszym zakresie pozwoli zaangażować mięśnie skośne, co spowoduje jeszcze mocniejszą pracę mięśnia poprzecznego brzucha.

2. Pomimo, że ćwiczenia z kółkiem wydają się proste i przyjemne, musimy pamiętać o prawidłowym ich wykonywaniu. Kluczowa jest odpowiednia postawa. Musimy cały czas utrzymywać proste plecy! Mięśnie brzucha muszą być odpowiednio i wystarczająco napięte, pośladki także. Ćwiczenia wykonujemy na tyle, na ile jesteśmy w stanie. Intensywność dopasowujemy do siebie indywidualnie!

Tak samo jest z częstotliwością i odpowiednią liczbą powtórzeń. Ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia systematycznie i powoli podnosić sobie poprzeczkę. Należy uważać, ponieważ zaczynając na początek od bardzo trudnych i wymagających ćwiczeń możemy zrobić sobie krzywdę. Dlatego powinno się zwiększać ciężar ćwiczeń z głową.

W końcu ćwiczenia z użyciem kółka mają Nas także zrelaksować i rozluźnić! Kółko jest bardzo stabilne i proste w użyciu. Jego użycie pozwala zaangażować wiele mięśni. Już po pierwszym użyciu można odczuć pracę górnych partii ciała. Należy jednak być cierpliwym i dokładnym.

 

Pierwsze efekty to ogólna poprawa samopoczucia, redukcja stresu, napięcia w obrębie kręgosłupa, ramion i szyi. Natomiast na bardziej spektakularne efekty trzeba trochę poczekać, ważna jest regularność i samo zaangażowanie. Jeżeli chcesz, aby Twoje mięśnie brzucha były widoczne, wzmocnione, wykonuj trening z użyciem kółka DrFit przynajmniej dwa razy w tygodniu! To minimalna liczba pozwalająca zobaczyć pożądane efekty. Jeśli zależy ci na także na wzmocnieniu ramion, kręgosłupa oraz redukcji tkanki tłuszczowej w szczególności z okolic pasa, ten produkt jest właśnie dla Ciebie! Nie trzeba wychodzić z domu i iść na siłownie. To profesjonalny produkt ułatwiający domowy trening. Doskonale sprawdzi się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Dla osób pracujących fizycznie, którzy potrzebują relaksu i rozluźnienia, a także dla osób prowadzących siedzący tryb życia, którzy szczególnie muszą dbać o zdrowie swojego kręgosłupa i mięśni. Również dla osób mierzących się z codziennym stresem i napięciem, bólami w obrębie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Kółko do ćwiczeń DrFit pozwoli rozciągnąć i rozluźnić mięśnie po treningu.

3. Wykonywanie ćwiczeń z użyciem kółka DrFit skutecznie poprawia kondycję. Wpływa pozytywnie na plecy, ramiona, ręce, brzuch i nogi. Ćwiczenia z kółkiem pomagają także zredukować ilość tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia z wykorzystaniem ab rollera nie tylko wzmacniają mięśnie brzucha, a także zwiększają stabilność całego tułowia. To narzędzie idealne do wykonywania treningu całego ciała. Korzystając z niego możesz jednocześnie wypracować kilka partii ciała i zrelaksować się. Przekonaj się sam/a!

https://sportmed24.pl/pl/products/drfit-kolko-do-cwiczen-miesni-brzucha-18-x-o-30-cm-5847.html?query_id=1

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 190 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-13
Sprawnie i szybko.
2024-02-09
Akcja- reakcja ,zamówienie na drugi dzien dostawa.Super.Polecam
pixel